یک مشتری فعال خدمات سلامت باشید

812 بازدید چاپ

یک مشتری فعال خدمات سلامت باشید

انواع مراجعات دندانپزشکی

مراقبت از سلامتی تان یکی از روشهای مهم حفظ سلامتی شماست. این امر در زمینه سلامتی دهان و دندان نیز صدق می کند. 4 روش برای سلامت دندانهای شما وجود دارد:

  • کسب اطلاعات. بخوانید، گوش دهید و سئوال بپرسید
  • ارائه اطلاعات در رابطه با وضعیت سلامتی خود به دندانپزشک اطلاعات بدهید
  • مطالعه اطلاعات در خانه. دستورالعمل های ارائه شده را نوشته و از آنها تبعیت کنید
  • پیگیری. اگر مشکل یا سئوالی دارید با مطب تماس بگیرید

 

کسب اطلاعات. در طول ملاقات خود با دندانپزشک یادداشت بردارید. این کار ساده تر از تلاش برای بخاطر سپردن همه چیز است. اگر در مورد چیزی توضیحی می خواهید از دندانپزشک خود بخواهید ان را برای شما ترسیم نماید. در مورد مطالبی که بطور کامل برایتان شفاف نیست از دندانپزشک یا بهداشتکار سئوال بپرسید. بهتر است سئوالات خود را با طرح این مورد آغاز نمایید:

  1. مشکل اصلی من چیست؟
  2. من چه کاری باید انجام دهم؟
  3. چرا انجام این کار برای من اهمیت دارد؟

در صورت تمایل، می توانید فردی را همراه خود ببرید تا در پرسیدن سئوالات یا یادداشت برداشتن به شما کمک نماید. اگر دندانپزشکتان در آن روز فرصت نداشت می توانید سئوالات خود را از بهداشتکار یا دستیار وی بپرسید.

 

ارائه اطلاعات. اطلاعاتی را که دندانپزشک باید بداند به وی بدهید. منتظر نمانید تا او از شما سئوال بپرسد. برای مثال:

  • آیا شما بیماری قلبی، دیابت یا فشار خون بالا دارید؟
  • آیا داروی خاصی مصرف می کنید؟ اگر اینگونه است، لیست داروهای خود را همراه داشته باشید همچنین زمان مصرف آنها و تناوب مصرف.
  • آیا آلرژی خاصی دارید؟ اگر اینچنین است در مورد واکنشهای بدنتان در هنگام حساسیت نیز صحبت نماید؟ آنها را با خود بیاورید. از جمله عکس اشعه ایکس، نتایج آزمایشات و پرونده های پزشکی.

مطالعه اطلاعات در خانه.یادداشتهای خود را به خانه آورده و آنها را مرور نمایید. اگر دندانپزشک شما دستورالعملی به شما داد، آن را یادداشت نمایید. همچنین اگر این اطلاعات در بروشور درج شده درخواست بروشور نمایید.

پیگیری. به محض اینکه از مطب خارج شدید دستورات دندانپزشک را دنبال نمایید. در صورت نیاز قرار ملاقات بعدی خود را تنظیم نمایید.

 

مطالب مرتبط


ارسال دیدگاه جدید

سوال از دندانپزشک
پاسخ سوالات شما

سوال از دندانپزشکپاسخ سوالات شما

پنل دندانپزشکان
ارزیابی خطر

پنل دندانپزشکانارزیابی خطر

آخرین سوالات