کنترل درد در دندانپزشکی

2377 بازدید چاپ

 

 
 

کنترل درد در دندانپزشکی

بسیاری از افراد در رابطه با رفتن به مطب دندانپزشکی نگرانند. استرس رفتن به دندانپزشکی اغلب بدلیل تزریقات دندانپزشکی است. برخی از افراد از صدای سوند دندانپزشکی می ترسند. برخی از افراد حتی از ابزار دندانپزشکی نیز می ترسند.

اغلب دندانپزشکان روشهایی را برای کمک به کاهش استرس شما و احساس آرامشتان پیشنهاد می کنند. شما می توانید از طریق هدفون به موزیک گوش داده و یا یک فیلم تماشا کنید.

بسیاری از بیماران استرس دارند زیرا از درد می ترسند. تا مدتها، ترس از دندانپزشکی در زمینه درد امری محسوس بود. هیچ داروی تزریق بی حسی وجود نداشت. اگر فردی به بی حسی نیاز داشت، باید به سر وی ضربه شدیدی می زدندد. بعدها متدهای دیگری با درد کمتر از جمله استفاده از مواد مخدر یا الکل مورد استفاده قرار گرفت. امروزه همچنان درمان باید بلافاصله قبل از از بین رفتن تاثیر داروهای بی حسی انجام شود.

امروزه، هیچکس نباید انتظار درد در مطب دندانپزشکی را داشته باشد. استفاده از داروی بی حسی پیشینه بلند مدتی دارد، و بطور معمول برای روش درمان بدون درد در دندانپزشکی می تواند مورد استفاده قرار گیرد. حتی امروزه از سوزش تزریق سوزن نیز می توان جلوگیری نمود: دندانپزشکان می توانند از ژلهای بی حسی و متدهای تزریق با کمک لیزر استفاده نمایند.

بی حسی موضعی برای شما یک تجربه بدون درد را فراهم می آورد. سالها پیش، Novocain  یک داروی بی حسی موضعی رایج بود. بیماران و دندانپزشکان اغلب از Novocain  بعنوان یک نام عمومی برای تمامی داروهای بی حسی موضعی استفاده می کنند.  هرچند امروزه برای بی حسی موضعی اغلب از lidocaine  یا  carbocaine استفاده می شود.

 

متدهای جدید از جمله بیهوشی الکترونیکی، ممکن است این امکان را به شما بدهد که بطور کلی از سوزن  بی نیاز شوید. بیهوشی الکترونیکی شامل تهییج های فرستاده شده از طریق الکترودها برای کمک به عدم درد میباشد. دندانپزشک شما پیش از شروع درمان برای اطمینان از عملکرد مناسب بی حسی ناحیه بی حس شده را تست نماید. اما در هر زمانی که متوجه شدید بی حسی در کنترل درد عمل نمی کند یا زمانیکه احساس می کنید اثر بی حسی در حال از بین رفتن است آن را  به دندانپزشک خود اطلاع دهید.

شما همچنین می توانید یک علامت (مانند بالا بردن دست) را برای بیان درد احتمالی حین درمان، احساس ناراحتی و یا نیاز به چند لحظه تنفس به دندانپزشکتان در نظر بگیرید.

افرادی که برای انجام درمانهای دندانپزشکی خیلی اضطراب دارند ممکن است نیاز به استفاده از داروهای مسکن داشته باشند. این مسکن ممکن است استفاده از گاز خنده (اکسید نیتروژن)  یا قرصهای تجویز شده توسط دندانپزشکتان باشد. این کار ممکن است توسط تزریق های وریدی انجام شود. این کار می تواند شما را آرام کند یا ممکن است خواب آور باشد. به هر حال صرف نظر از اینکه شما چقدر مضطرب هستید، این تکنیکها به درمان شما کمک می نمایند.

 

 

.

 

مطالب مرتبط


ارسال دیدگاه جدید

سوال از دندانپزشک
پاسخ سوالات شما

سوال از دندانپزشکپاسخ سوالات شما

پنل دندانپزشکان
ارزیابی خطر

پنل دندانپزشکانارزیابی خطر

آخرین سوالات