پیش بینی تاثیر پیری بر فک، دهان و چهره امکان پذیر می شود

1393/11/15 566 بازدید چاپ

محققان در حال ساخت فن آوری جدیدی هستند که به وسیله آن با تشخیص چهره فرد در حال، تصویر سن پیری شخص را به صورت کاملا واقعی نمایش دهد .
تصور کنید کارمند بیمه ای به درب منزل شما مراجعه میکند، یک عکسی در دست دارد که شما را در سن پیری نمایش میدهد، مسلما جرقه ای در ذهنتان زده خواهد شد و حتی او قادر باشد به شما بگوید چه مدت میتوانید زندگی کنید .
تکنولوژی تشخیص پیری، ابعاد گسترده ای خواهد داشت  که چه بسیارند افرادی که علاقه دارند سن پیری خود را هم اکنون مشاهده و یا چه بسیار کودکانی که دوست دارند بزرگسالی خود را ببینند.
دانسته‌ها حاکی از تحقیقات گسترده دانشمندان بر استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره  در دانشگاه ایلینوی شیکاگو خواهد بود به طوری که این ایده کمک به زندگی طولانی مدت افراد خواهد کرد .
بر طبق تحقیقات نگارش شده در واشنگتن پست تحقیقات هنوز در مراحل نخست کار است، اما ایده استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره، باعث علاقه مدیران اجرای شرکت بیمه گذار خواهد بود زیرا این تکنولوژی میتواند با برانگیختن برخی حالات تنها با یک اسکن تاثیر طولانی مدت را در سن، چهره و فرم صورت تشخیص دهند به طوری که پیش بینی این فن آوری عاری از هرگونه خطا باشد .
در ادامه توضیحات  باید بگوییم این تکنولوژی شامل یک کامپیوتر هوشمندی است که با اسکن از یک چهره،  نشانه‌های از پیری را در آینده به تصویر میکشد، از نظر نژاد، جنس، سیگار کشیدن، سطح آموزش و پرورش، اندازه طول عمر و تاثیر ان در اندام‌ها، ابرو‌ها، چشم، دهان، فک، نقاط تاریک و افتادگی های  صورت و مقایسه همه جزئیات حال و آینده .
شرکت‌های تجاری بزرگ از جمله کمپانی گوگل بخش از سرمایه خود را خرج پروژه موسوم به تمرکز بر پیری و بیماری‌های مرتبط به رهبری کریگ ونتر انجام داده است که شمال پایگاه‌های اطلاعاتی از DNA  انسان برای مقابله با پیری به عنوان یک توالی اطلاعاتی بهره میبرد .

ارسال دیدگاه جدید

سوال از دندانپزشک
پاسخ سوالات شما

سوال از دندانپزشکپاسخ سوالات شما

پنل دندانپزشکان
ارزیابی خطر

پنل دندانپزشکانارزیابی خطر

آخرین سوالات