ژل بازسازی دندان می تواند جایگزین پرکردگی های دردناک شود

1396/09/29 1184 بازدید چاپ

بر اساس جدیدترین مطالعات ACS Nano یک لایه نازک و انعطاف پذیر از این ژل، و قراردادن آن در محل پوسیدگی، سلول های داخل دندان را برای بازسازی تهییج میکند.

این ژل جدید میتواند نیاز به پرکردگی های دردناک یا پر کردن عمیق تا رسیدن به ریشه ی کانال یک دندان عفونی را از بین ببرد. دندانپزشکان ایالات متحده هر ساله میلیون ها پوسیدگی پر میکنند اما همچنان کسانی هستند که از این کار وحشت دارند و استفاده از این ژل میتواند راه حل مناسبی برای رفع این مشکل باشد.

دلایل پوسیدگی ها متفاوتند اما درمان یکسان است: ایجاد حفره در دندان، برداشت پوسیدگی و پر کردن حفره برای جلوگیری از آسیب بیشتر.

 

این ژل یا لایه نازک حاوی ماده MSH یا هورمون تحریک کننده ی ملانوسیتی است، قبلا این ماده برای بازسازی استخوان بکار رفته و موفقیت آمیز بوده است.

از آنجا که ساختار دندان و استخوان مشابه است، این ژل میتواند به بهبود دندان نیز کمک نماید. برای اثبات این امر، این ژل روی پوسیدگی بکار رفته و مشاهده گردید که بعد از یکماه پوسیدگی از بین رفت. اما محققین هشدار میدهند که این ژل فقط پوسیدگی ها را از بین میبرد اما از ایجاد آن جلوگیری نمیکند. بنابراین والدین باید در بهداشت دهان، استفاده از نخ دندان و مسواک زدن کوشا بوده و فرزندان خود را به رعایت بهداشت دهان و دندان تشویق نمایند.

ارسال دیدگاه جدید

سوال از دندانپزشک
پاسخ سوالات شما

سوال از دندانپزشکپاسخ سوالات شما

پنل دندانپزشکان
ارزیابی خطر

پنل دندانپزشکانارزیابی خطر

آخرین سوالات