المپیکی ها بیشتر مراقب لبخند خود باشند

1396/09/11 512 بازدید چاپ

یک بررسی صورت گرفته توسط تیم دندانپزشکی مشخص نموده است که ریسک فرسایش دندان ورزشکاران بطور قابل ملاحظه ای بیشتر از افراد غیر ورزشکار است.

محققین دریافته اند که ورزشکارانی که تمرینات هفتگی بیشتری دارند از پوسیدگی دندان بیشتری رنج می برند. بر اساس تحقیقاتی که روی ورزش های سه گانه انجام شده است، مشخص شده مصرف کربوهیدارات ورزشکاران بالاست از جمله نوشیدنی های ورزشی، و شکلات در حین تمرین، که PH دهان آنها را به زیر 5.5 می برد، و بدین معناست که اسید بیشتری در دهان آنها وجود دارد و ریسک پوسیدگی و احتمال فرسایش دندانهایشان  بیشتر است.

بر اساس این مطالعه ورزشکاران المپیکی که تمرینات سنگین تر و رژیم غذایی دارند باید بسیار بیشتر مراقب سلامت دهان و دندان خود باشند.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته در لندن در سال 2012، مشخص شده است که بیش از نیمی (55%) از ورزشکاران پوسیدگی دندان دارند. همچنین مشخص شده است که از هر 4 ورزشکار، 3 نفر جینجیویتی دارند که مراحل اولیه بیماری لثه می باشد، و 15% علائم بیماریهای پریودنتیست دارند که یک عفونت لثه ی غیر قابل بازگشت می باشد.

بر همین اساس ورزشکاران باید بیشتر مراقب بهداشت دهان و دندان خود بوده، 2 بار در روز مسواک زده و هر روز از نخ دندان استفاده نمایند.

ارسال دیدگاه جدید

سوال از دندانپزشک
پاسخ سوالات شما

سوال از دندانپزشکپاسخ سوالات شما

پنل دندانپزشکان
ارزیابی خطر

پنل دندانپزشکانارزیابی خطر

آخرین سوالات