اجازه ندهید که دهان شما را سوراخ کنند

1396/03/03 460 بازدید چاپ

تحقیقات صورت گرفته  توسط موسسه ملی سلامت دهان و دندان نشان می دهد که پیرسینگ زبان ریسک ها و مخاطراتی برای سلامت دهان و دندان فرد دارد. همچنین بر اساس تحقیقات 13% افرادی که پیرسینگ لب دارند، تعداد این پیرسینگ در آنها بیش از یک مورد است.

پیرسینگ دهان یکی از علل عمده ی کنگره ای شدن یا شکستن دندان است زیرا این پیرسینگ ها با دندان تماس پیدا میکنند، بسیاری از مردم حتی عادت دارند با پیرسینگ خود بازی کنند یا آن را با دندان لمس نمایند که این کار می تواند بسیار خطرناک بوده و منجر به نیاز به اقدامات درمانی دندان شود.

همچنین دهان حاوی مقدار زیادی باکتری می باشد که محل مناسب و مستعدی جهت رخ دادن عفونت می باشد، این امر بویژه در مورد پیرسینگ جدید که یک زخم باز است صدق می کند و باید بطور دائم از آن مراقبت نمود و توجه ویژه ای به پیشگیری از عفونت داشت. یک عفونت می تواند بسرعت باعث بروز شرایطی بحرانی در بدن شود از جمله سمی شدن خون (septicaemia).

انجام پیرسینگ به خودی خود خطرناک است و زمانی خطرناکتر می شود که این کار بطور ناصحیح انجام شود در اینصورت می تواند منجر به مواردی از جمله بی حسی دائم زبان، از دست دادن خون، تورم بیش از حد که روی تنفس و بلعیدن تاثیر می گذارد و در موارد حادتر منجر به افزایش ریسک ایدز و هپاتیت ب شود.

موسسه ملی سلامت دهان افراد را تشویق می کند که قبل از انجام این کار مخاطرات انجام آن را بدقت بخوانند و اگر هنوز میخواهند این کار را انجام دهند اطمینان یابند این کار را نزد متخصص و در محیطی تمیز و ایمن انجام داده اند.

ارسال دیدگاه جدید

سوال از دندانپزشک
پاسخ سوالات شما

سوال از دندانپزشکپاسخ سوالات شما

پنل دندانپزشکان
ارزیابی خطر

پنل دندانپزشکانارزیابی خطر

آخرین سوالات