یک لیوان آب می تواند در مقابله با بوی بد دهان در هنگام صبحگاه کمک نماید

1396/02/26 458 بازدید چاپ

بررسی های جدید نشان میدهد که نوشیدن یک لیوان آب در اول صبح روش موثری برای کاهش بوی بد صبحگاهی دهان میباشد. این بررسی نشان می دهد که آب کشیدن دهان با یک لیوان آب به از بین بردن 60% موادی که حاوی بوی بد هستند کمک می نماید.

بوی بد دهان یکی از متداولترین مشکلات است و علل مختلفی دارد، وجود بوی بد در دهان اغلب بدلیل رها شدن گازهای بد بویی است که توسط باکتری هایی ایجاد می شوند که دندانها، لثه ها و زبان شما را پوشانده اند.

هرچند این مطالعه به تاثیرات مثبت نوشیدن آب در هنگام صبحگاه اشاره دارد، اما یک لیوان آب در هنگام صبحگاه به شستن باکتری هایی که عامل بوی بد دهان هستند کمک می نمایداما مردم نباید این را بعنوان یک راه حل در نظر بگیرند. بلکه بهترین روش یکبار مسواک زدن در شب هنگام و پس از صرف آخرین خوراکی و حداقل یک مرتبه دیگر در طول روز با استفاده از خمیردندان حاوی فلوراید می باشد. فراموش نکنید که زبانتان را نیز مسواک بزنید.

بوی بد دهان عاملی است که باید جدی گرفته شود زیرا می تواند نشانه بیماریهایی از جمله عفونت گلو، بینی یا ریه ها، سینوس ها، دیابت، برونشیت، یا مشکلات کبد و کلیه باشد.

نوشیدن آب بخشی حیاتی از رژیم غذایی است و منافع زیادی برای سلامت دهان و دندان دارد، بنابراین نوشیدن یک لیوان آب در صبحگاه ایده خوبی است، نوشیدن آب فلورایده شده نیز به سلامت دهان و دندان کمک کرده و مینای دندان را مستحکم تر می نماید.

ارسال دیدگاه جدید

سوال از دندانپزشک
پاسخ سوالات شما

سوال از دندانپزشکپاسخ سوالات شما

پنل دندانپزشکان
ارزیابی خطر

پنل دندانپزشکانارزیابی خطر

آخرین سوالات