دانشمندان سلاح جدیدی را برای مبارزه با بیماریهای لثه کشف کردند

1395/06/10 674 بازدید چاپ

تحقیقات جدید نشان میدهد که آگونیست ملانوکاروتین می تواند روش جدیدی را برای مقابله با تورم ارائه دهد و بطور همزمان استخوان پریودنتال را بعد از عفونت حفظ نماید.

اگر از مراجعه به دندانپزشکی نفرت دارید، اخبار خوبی برای شما داریم. تحقیقات جدید نشان میدهد که آگونیست ملانوکاروتین می تواند بطور موثری تورمی را که اغلب در بافتهای لثه رخ میدهد کنترل نماید. بر اساس مقاله جدید منتشر شده در ژورنال FASEB ، مطالعات نشان میدهد که آگونیست ملانوکاروتین می تواند بطور موثری تورمی را که اغلب در بافتهای لثه رخ میدهد کنترل نماید که زمانیکه کنترل نشود، در نهایت باعث تسریع در تحلیل دندان و استخوان ها می شود.این تحقیق درهای جدیدی را برای درمان بیماریهای لثه می گشاید.

«کنترل تورم طی بیماری لثه گام کلیدی برای پیشگیری از تحلیل استخوان فک، تحلیل دندان و در نتیجه بهبود کیفیت زندگی بیماران می باشد».

برای بررسی های لازم در زمینه این تحقیق چندین گروه موش مورد آزمایش و مطالعه قرار می گیرند. نخستین گروه موش با باکتری مربوط به بیماری لثه آلوده شدند و سپس توسط melanocortin agonist مورد درمان قرار گرفتند. دومین گروه آلوده نشدند. سومین گروه آلوده شدند ولی درمان نشدند. و چهارمین گروه آلوده شدند ولی با یک placebo درمان شدند. نتایج مشخص کرد که درمان با آگونیست ملانوکاروتین توام با کاهش تحلیل استخوان و کنترل محسوس بیماری لثه میباشد.

این یافته ها رویکرد جدیدی را در زمینه درمان بیماریهای لثه پیش روی دندانپزشکان گشوده است.

 

مرجع خبر

ارسال دیدگاه جدید

سوال از دندانپزشک
پاسخ سوالات شما

سوال از دندانپزشکپاسخ سوالات شما

پنل دندانپزشکان
ارزیابی خطر

پنل دندانپزشکانارزیابی خطر

آخرین سوالات