افسانه های دندانپزشکی

1395/03/01 678 بازدید چاپ

چیزهای زیادی در زندگی وجود دارند که بصورت راز باقی مانده اند. لبخند شما نیز چیز متفاوتی نیست.  چیزهای بسیاری در مورد لبخند وجود دارد که ممکن است مردم ندانند، چیزهایی که شما می دانید ممکن است درست یا نادرست باشند.  

اما افسانه های زیادی در مورد دندان و لبخند شما وجود دارد. یکی از افسانه هایی که ممکن است در مورد دندان شنیده باشید این است که سفید کردن دندان  ماندگاری لبخند شما را تضعیف مینماید. به کسانیکه میخواهند دندانهای براقتر و سفیدتری داشته باشند باید بگوییم این افسانه کاملا اشتباه است. زمانیکه برای سفید کردن دندانهای خود مراجعه می کنید، ژلی که دندانپزشک روی دندانتان قرار می دهد فقط روی رنگ دندان شما تاثیر میگذارد نه روی قدرت آن. هرچند حساسیت دندان بعد از انجام این کار امری متداول است، اما این کار ساختار داخلی دندان شما را تضعیف نمی کند.

یک افسانه دندانپزشکی دیگر که ممکن است شنیده باشید این است که اگر لثه هایتان خونریزی می کند نباید مسواک و نخ دندان بزنید. این دقیقا مخالف کاری است که شما باید انجام دهید، و دلایل مختلف برای خونریزی لثه شما میتواند وجود داشته باشد. خونریزی لثه اغلب نشانه ی وجود پلاک یا جرم روی آنهاست، و مهمترین اقدام برای رفع خونریزی لثه از بین بردن این ذرات و پلاکهاست.

بنظر می رسد افسانه های دندانپزشکی در ذهن بسیاری از افراد وجود دارد و تنها راه برای مقابله با آنها روی آوردن به دانش و علم دندانپزشکی است.

ارسال دیدگاه جدید

سوال از دندانپزشک
پاسخ سوالات شما

سوال از دندانپزشکپاسخ سوالات شما

پنل دندانپزشکان
ارزیابی خطر

پنل دندانپزشکانارزیابی خطر

آخرین سوالات