‏5 راه برای دور کردن بوی بد دهان

1395/02/28 831 بازدید چاپ

خبر خوب برای افرادی که همواره مبتلا به این موضوع هستند این است که از طرقی می توانند این موضوع را تحت کنترل در آورده و مدیریت کنند. با اجرای 5 گام زیر می توانید از بوی بد دهان خلاص شده و اعتماد به نفس بیشتری یابید.

استفاده از مسواک و نخ دندان بطور منظم

مسواک زدن و استفاده از نخ دندان نخستین گام مبارزه با بوی بد دهان است. این اقدامات ساده از طریق پاک کردن ذرات ریز غذا که تجمیع شده و ایجاد باکتری می کنند به شما در کنترل باکتری های دهانتان کمک مینماید. توصیه می شود حداقل دوبار در روز مسواک زده و یکبار در روز از نخ دندان استفاده نمایید.

دهان خود را با دهانشویه بشویید

شستشو با یک دهانشویه ی آنتی باکتریال دومین گام برای مبارزه با بوی بد دهان است. دهانشویه های آنتی باکتریال باکتری ها را قبل از آنکه فرصتی برای انباشته شدن داشته باشند می کشند و بطور همزمان دهان را خوشبو می کنند.

زبان خود را تمیز کرده یا مسواک کنید

علاوه بر اینکه باکتری ها در اطراف خط لثه تجمع می یابند، ممکن است روی زبان نیز پنهان شوند. استفاده از یک شستشو دهنده ی زبان یا حتی مسواکتان مقدار زیادی از باکتری های عامل بوی بد را از بین خواهد برد.

مسواک خود را تعویض کنید

مسواک شما محل دیگری است که باکتری ها در آن جمع می شوند. به همین دلیل است که وصیه می شود هر سه ماه یکبار مسواک خود را عوض کنید. با یک مسواک جدید شما می توانید اطمینان یابید که دندانتان با مسواکی عاری از باکتری تمیز می شود.

آب بنوشید

آنچه شما می نوشید تاثیر زیادی روی سلامت دهان و دندانتان دارد. نوشیدنی های شکری یا اسیدی می توانند آسیب رسان باشند، زمانیکه در طول روز آب می نوشید ایجاد باکتری را کنترل می کنید و ذارت غذایی که در دهانتان باقی مانده شسته میشود.

 

ارسال دیدگاه جدید

سوال از دندانپزشک
پاسخ سوالات شما

سوال از دندانپزشکپاسخ سوالات شما

پنل دندانپزشکان
ارزیابی خطر

پنل دندانپزشکانارزیابی خطر

آخرین سوالات