دندانهایتان را صحیح مسواک بزنید

1395/02/13 763 بازدید چاپ

آیا میدانستید که هر مرتبه مسواک زدن حداقل باید 2 دقیقه به طول بینجامد؟ اغلب بزرگسالان هر صبح و شب زمانی را به مسواک زدن اختصاص می دهند. سعی کنید زمانیکه مسواک زدن را شروع میکنید به ساعت نگاه کنید، سپس مسواک بزنید و بعد زمانی را که مسواک زدن را به پایان رسانده اید چک کنید. برای اطمینان از بهداشت مناسب دهان و دندان، دو دقیقه را به مسواک زدن تخصیص دهید.

بهترین روش برای مسواک زدن دندانها چیست؟

زمانیکه دندانهای خود را مسواک می زنید، بسیار اهمیت دارد که مسواک با لثه های شما زاویه 45 درجه داشته باشد و مسواک را بصورت دورانی از لثه دور کنید. بصورت عمودی مسواک نزنید زیرا این کار می تواند به لثه های شما آسیب برساند. ابتدا از سطوح خارجی دندانهای بالایی و پایینی شروع کنید. با مسواک زدن  سطوح داخلی دندانهای بالایی و پایینی ادامه دهید. سپس سطح جونده دندانها را مسواک کنید و در نهایت حتما زبانتان را مسواک بزنید.

ابزارهایی برای مسواک زدن صحیح

همواره مسواک نرمی را با موهایی با انتهای گرد انتخاب کنید. مسواکهای سفت میتوانند به لثه های شما آسیب برسانند. اگر بدلیل مشکلات فیزیکی دستهای قدرتمندی ندارید، مسواک برقی بهترین گزینه است. نوع خمیر دندانی که انتخاب میکنید شخصی است. برای انتخاب مناسبترین خمیردندان جهت دندانهایتان، میتوانید از دندانپزشک خود مشورت بگیرید.

ارسال دیدگاه جدید

سوال از دندانپزشک
پاسخ سوالات شما

سوال از دندانپزشکپاسخ سوالات شما

پنل دندانپزشکان
ارزیابی خطر

پنل دندانپزشکانارزیابی خطر

آخرین سوالات