تاثیرات منفی جویدن یخ روی دندانهای شما

1395/02/08 701 بازدید چاپ

. جویدن یخ، برای بسیاری از افراد یک عادت است که دلیل آن را نمی دانند، اما این کار تاثیری بسیاری منفی روی دندانهای شما دارد. هرچند این کار غیر مضر به نظر می رسد، جویدن یخ تاثیرات واقعی و مجازی روی دندان و لثه های شما دارد.

یکی از دلایل مضر بودن جویدن یخ برای دندانهای شما به این دلیل است که مینای دندان شما را می پوشاند. فشار جویدن و خرد کردن یخ با دندانهایتان قدرت مینای دندان شما را  کم می کند: زمانیکه مینای دندان شما لب پر شد، احتمال حساسیت در هنگام خوردن و نوشیدن افزایش می یابد. 

دلیل دیگری که اثبات می کند این کار برای دندانهای شما مضر است تکرار دماهای سرد و گرم است، که در صورتیکه دندان پر کرده داشته باشید،  طول عمر پر کردگی را کاهش میدهد.

دلیل دیگری که باعث می شود شما یخ نجوید این است که این کار به لثه های شما آسیب می رساند! برخی از قسمتهای یخ ممکن است تیز باشد، لبه های تیز یخ می تواند در لثه رخنه کرده، آن را بخراشدو به لثه های شما آسیب برساند. به این دلیل که لثه های شما پایه و اساس سلامتی دندانهای شماست، این امر می تواند سلامتی شما را به مخاطره بیندازد. پس دفعه دیگری که خواستید یخ بجوید، بجای آن داشتن لبخندی زیبا و دندانهایی سالم را برگزینید و این کار را انجام ندهید!

رفرنس

ارسال دیدگاه جدید

سوال از دندانپزشک
پاسخ سوالات شما

سوال از دندانپزشکپاسخ سوالات شما

پنل دندانپزشکان
ارزیابی خطر

پنل دندانپزشکانارزیابی خطر

آخرین سوالات