‏ربات مربوط به بیماریهای اطفال، مراقبتهای دهان و دندان را بهبود میدهد ‏

1394/12/18 749 بازدید چاپ

بسیاری از کودکان زمانیکه به دندانپزشکی مراجعه می کنند اضطراب میگیرند. گاهی اوقات یک همراهی کوچک برای کمک به احساس بهتر در آنها کمک می کند.  اخیرا رباتی ابداع شده است که طبق آخرین مطالعات برداشت کوکان از درد را به نصف میرساند.

بیماران با روبات MEDi عکس میگیرند و آن را در اینستاگرام و شبکه های اجتماعی شان به اشتراک می گذارند، این کار برای آنها لذت بخش است. زمانیکه درمانشان تمام شد ربات جادویی کودک را با نام صدا می زند. زمانیکه کودک وارد مطب می شود ربات MEDi خود را به وی معرفی می کند و پروسیجرهایی را که پیش رو دارد به او توضیح میدهد شامل جرمگیری، عکس X، پر کردن و حتی عصب کشی. همچنین در مورد نحوه نشستن روی یونیت دندانپزشکی را به وی توضیح میدهد.

MEDi همچنین در اتاق انتظار برای بیماران آواز میخواند، قصه میگوید و با آنها بازی می کند. یک روانشناس تاثیر ارتباط متقابل این ربات با کودکان را مورد بررسی قرار داده و متوجه شده که این کار بطور متوسط 50% اضطراب کودکان را کاهش میدهد. زمانیکه بیماران MEDi را می بینند اضطراب خود را فراموش می کنند. زمانیکه ما وارد بخش درمانی می شویم،  MEDi شروع به صحبت با ما می کند  و در نتیجه احساس آرامش بیشتری می کنند.

See more at: http://www.dentistrytoday.com/news

ارسال دیدگاه جدید

سوال از دندانپزشک
پاسخ سوالات شما

سوال از دندانپزشکپاسخ سوالات شما

پنل دندانپزشکان
ارزیابی خطر

پنل دندانپزشکانارزیابی خطر

آخرین سوالات