‏مصرف شیر فلوریده شده می تواند با پوسیدگی ها مبارزه کند

1394/12/10 739 بازدید چاپ

70 سال قبل شهرداری ها آب نوشیدنی را فلورایده کردن که این کار تاثیر چشمگیری در پیشگیری از پوسیدگی دندان داشت.  اکنون دانشگاه کوپنگهام در حال بررسی شیر فلورایده شده بعنوان یک راه حل دیگر است.

دراین مطالعه گروهی از کودکان 3 ساله بلغاری برای مدت 5 سال مورد مطالعه و بررسی قرار گرفتند. یکی از این گروهها شیر فلورایده دریافت کرد و سایرین شیر بدون فلوراید. کودکانی که شیر فلورایده مصرف کرده بودند بطور قابل توجهی پوسیدگی های کمتری نسبت به دو گروه دیگر داشتند.

در مدرسه ما می توانیم با ترکیب یک رژیم غذایی سالم به همراه شیر حاوی فلوراید پروفیلاکتیک، سلامت دندان بهتری را برای کودکان ایجاد نماییم. هدفگذاری سازمان سلامت جهانی (WHO)  در سال 2020 این است که 80% کودکان 6 ساله پوسیدگی نداشته باشند و کودکان 12 ساله حداکثر 1.5 دندان پوسیده شده داشته باشند.

محققین می گویند شیر فلورایده می تواند یک ابزار آسان و ارزان برای رسیدن به این هدف باشد.

WHO  در سال 2009 مقاله ای تحت عنوان «شیر فلورایده شده برای پیشگیری از پوسیدگی های دندانی» منتشر کرده است. در این مقاله گفته می شود که فلوراید در شیر می تواند مانند فلوراید در آب عمل کند و توصیه شده است که مصرف چنین شیری در کودکان در سن 4 سالگی می تواند پوسیدگی را در دندانهای شیری آنان کاهش دهد.

See more at: http://www.dentistrytoday.com/news

ارسال دیدگاه جدید

سوال از دندانپزشک
پاسخ سوالات شما

سوال از دندانپزشکپاسخ سوالات شما

پنل دندانپزشکان
ارزیابی خطر

پنل دندانپزشکانارزیابی خطر

آخرین سوالات