‏ابداع ابزاری با استفاده از ویبره بدون نیاز به جراحی بافت نرم جهت کشیدن دندان ‏

1394/11/29 838 بازدید چاپ

کشیدن دندان کاری دردناک و همراه با ایجاد زخم و جراحت است. اما دکتر آنتونیو والدویت ابزاری را ابداع کرده است که با استفاده از ویبره می تواند این کار را با مشکلات کمتری انجام دهد.

«متدهای فعلی کشیدن دندان زمان ریکاوری زیادی را برای ترمیم زخمهای ایجاد شده نیاز دارند و در برخی از موارد این کار ممکن است دندانهای مجاور را نیز تحت تاثیر قرار دهد. روش ابداعی جدید نیاز به برش و جراحی بافت نرم را کاهش خواهد داد و بطور قابل ملاحظه ای نیروی مکانیکی را که برای کشیدن دندان نیاز است کاهش می دهد.

وسیله ی ابداعی یک موتور فیزیوالکرتیک دارد که هیچیک از بخشهای آن حرکتی ندارند. در عوض، این وسیله با توجه به ولتاژ بکار برده شده برای آن حرکت می کند. دندانپزشکان می توانند این وسیله را برای کشیدن دندان استفاده کنند و ویبره را تا زمانیکه دندان لق می شود ادامه دهند.

این ایده سالها پیش زمانی در فکر دکتر آنتونیو شکل گرفت که او نیاز به کشیدن دندان عقلش پیدا کرد و دندانپزشکش بجای جراحی از ویبره (نوسان) استفاده کرد. او از دندانپزشک خود راجع به حسی که داشت پرسید و از او پرسید به نظرش اگر این نوسان بطور اتومات انجام شود بهتر نیست؟ به این ترتیب ایده ی ابداع این دستگاه در ذهن وی شکل گرفت.

هم اکنون مراحل پایانی تجاری سازی این دستگاه در حال انجام است و بزودی روانه بازار خواهد شد.

See more at: http://www.dentistrytoday.com/news/

ارسال دیدگاه جدید

سوال از دندانپزشک
پاسخ سوالات شما

سوال از دندانپزشکپاسخ سوالات شما

پنل دندانپزشکان
ارزیابی خطر

پنل دندانپزشکانارزیابی خطر

آخرین سوالات