مینای دندان می تواند سیکل رشد بدن را نشان می دهد

1394/10/27 1131 بازدید چاپ

ریتم بدن نشان می دهد که بدن شبانه روز در حال رشد و توسعه است، اما نحوه این رشد توضیح داده نشده است. دندانپزشکان محقق کالج نیویورک یک سیکل بیولوژیکی متفاوتی را یافته اند که بر اساس آن می توان تغییرات بدن با گذر سن و سایر توسعه های مهم بدن را با نگاه کردن به مینای دندان توضیح داد. 

از طریق آنالیز متابولیک پلاسمای خون، محققین این متغیرها را به مکانیسم ریتم رشد بدن و تخریب آن مرتبط کرده اند. این یافته ها بر اساس مشاهدات ریتم بیولوژیکی بدن در مینای دندان و بافت اسکلتی استخوان بنا نهاده شده است.

این ریتم ها که از هیپوتولاموس سرچشمه می گیرند، منطقه ای از مغز که عملکرد آن کنترل مرکزی سیستم عصبی اتوماتیک است، روی استخوان، سایز بدن، و بسیاری از فرایندهای متابولیک بدن از جمله قلب و  میزان ضربان آن تاثیر می گذارد. ریتم ها روی سرعت ارگانیسم بدن و طول عمر آن تاثیر می گذارند، بنابراین یک موش که دندانها و استخوانهایش سریعتر از انسان رشد می کند، سریعتر از انسان و در سنین جوانی می میرد.

این یافته ها بینشی را در رابطه با فرایندهای بیولوژیکی و سایز بدن و کنترل دوران بارداری، سن بلوغ و دیگر مایل استون های رشدی فراهم می آورد.

در گام بعدی، محققین از پروفایل متابولیک برای مشخص کردن پیچیدگی های ریتم مشاهده شده برای 4 روز رشد در دندان میمون مشاهده کرده اند.  گام نهایی این تحقیق بررسی انسان خواهد بود، که انتظار می رود 8 تا 9 روز ریتمیک بطول بینجامد، که این امر نشان دهنده ی سایز بزرگتر بدن انسان و متوسط عمر بالاتر انسان می باشد.

See more at: http://www.dentistrytoday.com/news

ارسال دیدگاه جدید

سوال از دندانپزشک
پاسخ سوالات شما

سوال از دندانپزشکپاسخ سوالات شما

پنل دندانپزشکان
ارزیابی خطر

پنل دندانپزشکانارزیابی خطر

آخرین سوالات