مواد شیمیایی گیاهان طبیعی می تواند از پوسیدگی دندان پیشگیری نماید

1394/08/30 878 بازدید چاپ

ریشه های گیاه لیکوریس حاوی موادی هستند که trans-chalcone نامیده می شود که حاوی مواد شیمیایی طبیعی هستند و قادرند باکتری هایی را برای دندان مضر هستند متوقف سازند. این امر می تواند به پیشگیری از پوسیدگی دندان و متعاقب آن به پیشگیری از ایجاد پلاک کمک نماید.

این گیاه به این دلیل موثر است که فعالیت آنزیمهای کلیدی را مسدود میکند - Sortase A  که باکتری را قادر می سازد در پوسیدگی های دهانی پیش برود.

این باکتری - Streptoccocus mutans – قند موجود در غذا و نوشیدنی ها را متابولیزم کرده، و اسید ملایمی تولید می کند که منجر به شکل گیری پلاک می شود. در صورتیکه شخصی چنین پلاکی در دهانش داشته و بهداشت دهان و دندان خود را بخوبی رعایت نکند این امر منجر به پوسیدگی در وی خواهد شد.

محققین به این نتیجه رسیده اند که مسدود کردن فعالیت آنزیم، از طریق لایه ی محافظ بیولوژیکی شکل گیری باکتری را متوقف می سازد. مواد بهداشتی دیگری که دارای ترکیبی مشابه این گیاه هستند می توانند سلامت دهان و دندان را بهبود بخشند.

این مطالعه برای نخستین بار چگونگی محافظت trans-chalcone در مقابل تشکیل باکتری را اثبات می کند. بر اساس نتایج این پژوهش، در ادامه محصولات طبیعی مشابه برای بررسی تاثیرشان روی غذا و سلامتی آنالیز خواهند شد.

See more at: prevent-tooth-decay

ارسال دیدگاه جدید

سوال از دندانپزشک
پاسخ سوالات شما

سوال از دندانپزشکپاسخ سوالات شما

پنل دندانپزشکان
ارزیابی خطر

پنل دندانپزشکانارزیابی خطر

آخرین سوالات