مطالعات نشان می دهد بسیاری از مردم از لبخند زدن نفرت دارند

1394/08/28 718 بازدید چاپ

اطلاعات حاصله از این مطالعه نشان می دهد که 28% افراد عکسی از خود در رسانهه ای اجتماعی می گذارند که دندانهایشان را نشان ندهد زیرا آنها چنین می پندارند که دندانهای زیبا و جذابی ندارند. همچنین 81% افراد معتقد هستند که دندانهایشان در عکس غیر جذاب به نظر می رسد.  

این مطالعه روی یک نمونه 2000 نفری انجام شده است و نتیجه آن همچنین نشان می دهد که 42% افراد گفته اند که لبخندشان نخستین چیزی است که میخواهند در ظاهرشان تغییر کند و یک نفر از هر 3 نفر گفته است که از لبخند خود شرمسار هستند.

در حدود نیمی از افراد تحت مطالعه گفته اند که برای داشتن لبخندی زیبا تحت فشار هستند، که این امر میتواند علل مختلفی داشته باشد.

به دلیل فشار برای داشتن لبخندی زیبا،  بسیاری از مشکلات از مشکلات پوسیدگی گرفته یا بیماری لثه رخ می دهد. تقریبا نیمی از افراد تحت مطالعه گفته اند که از لبخند خود نگران یا شرمسار هستند و نمی دانند نحوه صحیح مسواک زدن چگونه است.

29% گفته اند که همواره هنگام مسواک زدن از خمیر دندان استفاده می کنند  و دو سوم اظهار داشته اند هرگز از نخ دندان استفاده نمی کنند. یک پنجم آنها نیز گفته اند بجای مسواک زدن از جویدن آدامس استفاده می کنند.

صرفنظر از اینکه مردم در مورد لبخندشان چه حسی دارند، نتایج این مطالعه نوید بخش دیدگاه مثبت مردم در رابطه با بهداشت دهان و دندان نیست. دلیل اینکه افراد لبخند خود را دوست ندارند می تواند عدم رعایت و حفظ بهداشت مناسب دهان و دندان باشد

ارسال دیدگاه جدید

سوال از دندانپزشک
پاسخ سوالات شما

سوال از دندانپزشکپاسخ سوالات شما

پنل دندانپزشکان
ارزیابی خطر

پنل دندانپزشکانارزیابی خطر

آخرین سوالات