احتمال بوی بد دهان در نوجوانانی که از خوردن صبحانه امتناع می کنند

1394/08/27 657 بازدید چاپ

بر اساس یک مطالعه ی جدید نوجوانانی که صبحانه نمی خورند 2 برابر نسبت به سایر همسالان خود که صبحانه می خورند در معرض بوی بد دهان هستند. این مطالعه در ژورنال International Journal of Dental Hygiene. به چاپ رسیده است.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته در این مطالعه، در حدود 20% افرادی که پرسشنامه را پر کرده اند گفته اند که صبحانه نمی خورند و در حدود 36% آنها از بوی بد دهان رنج می برند که تنها نیمی از آنها از بوی بد دهان خود اطلاع دارند.

صبحانه مهمترین وعده غذایی محسوب می شود  و مطالعات دیگری همپوشانی بین خوردن صبحانه و بهبود سلامتی افراد را تایید کرده است.  بوی بد دهان ممکن است روی خود باوری و اعتماد به نفس افراد بویژه در سنین نوجوانی تاثیر منفی گذارد. اطلاعات حاصل از این مطالعه نشان می دهد ممکن است افراد را از تاثیرات منفی نخوردن صبحانه و چگونگی تاثیر آن روی دندان و لثه مطلع سازد.

خوردن صبحانه و تاثیر آن در جلوگیری از بوی بد دهان می تواند روی روابط اجتماعی افراد و خودباوری آنها تاثیر مثبتی داشته باشد.

این مطالعه همچنین بر تاثیر و اهمیت تمیز کردن زبان تاکید دارد، چرا که در بسیاری از موارد بوی بد دهان ناشی از تجمع باکتری ها در عقب زبان می باشد. گازهای آزاد شده از باکتری ها بوی بدی را ایجاد می کند.

منبع:

 http://www.dentistrytoday.com/news/to-have-bad-breath#sthash.WR4Ea2r5.dpuf

ارسال دیدگاه جدید

سوال از دندانپزشک
پاسخ سوالات شما

سوال از دندانپزشکپاسخ سوالات شما

پنل دندانپزشکان
ارزیابی خطر

پنل دندانپزشکانارزیابی خطر

آخرین سوالات