افرادی که ناخن خود را می جوند آگاه باشند: ساییدگی دندانهایتان در راه است

1394/08/17 695 بازدید چاپ

تقریبا از هر 6 بزرگسال امریکایی یک نفر  دچار اضطراب است. اما این اضطراب چه تاثیراتی دارد؟

یک مطالعه جدید نشان می دهد که اضطراب ریسک دندان قروچه در خواب را افزایش می دهد.  اضطراب به خودی خود یک مشکل دندانی نیست اما روی دندان عواقبی دارد. زمانیکه بیماری با مشکل دندان قروچه به دندانپزشک مراجعه می کند دندانپزشک فورا متوجه می شود که چه باید بکند.

محققین از 75 زن و مرد که در اوایل سی سالگی  هستند سوال کردند. یک گروه 40 نفره از این افراد فوبیای اجتماعی داشتند که با ترس مفرط در شرایط اجتماعی مشخص می شود. فقط نیمی از اعضای این گروه از داروهای ضدافسردگی استفاده می کردند. یک گروه 35 نفره فوبیای اجتماعی نداشتند. روی تمامی افراد بررسی های روانپزشکی و دندانپزشکی صورت گرفت. علائم اضطراب از جمله خوردن ناخن و حرکات فک بدون تماس دندانها با یکدیگر، مورد ارزیابی قرار گرفت.

هرچند قبلا ارتباط بین داروهای ضدافسردگی  با اضطراب مشخص شده بود، اما این مطالعه ارتباطی را پیدا نکرد. با این وجود 42.1% از افرادی که فوبیای اجتماعی داشتند و 28.6% از افرادی که تحت کنترل بودند مشکل ساییدگی دندان داشتند. نرخ حرکت فک (بازی با فک) 32.5% در گروه اول و 12.1% در گروه دوم بود. علائم اشکار اضطراب در 42.5% از افراد گروه اول و در 3% افراد گروه دوم مشاهده گردید.

بنابراین با درمان اضطراب اجتماعی، ما قادر خواهیم بود اضطراب را به خوبی درمان نماییم. در حال حاضر این محققین در جستجوی تاثیر استرس روی افراد در زمان خواب و در زمان بیداری آنها هستند.

 

ارسال دیدگاه جدید

سوال از دندانپزشک
پاسخ سوالات شما

سوال از دندانپزشکپاسخ سوالات شما

پنل دندانپزشکان
ارزیابی خطر

پنل دندانپزشکانارزیابی خطر

آخرین سوالات