پیشگیری از عفونتهای ایمپلنت

1394/08/14 695 بازدید چاپ

هر ساله در کشور آلمان یک میلیون ایمپلنت انجام می شود، و اغلب بدلیل رخ دادن مواردی از جمله عفونت بافتها بوسیله باکتری نیاز به جایگزینی پیدا می کنند. عفونت باکتریایی ایمپلنت شرایط ترسناکی است، چرا که این اتفاق ریسک بالای از بین رفتن و تخریب استخوان فک را دارد.

برای کاهش ریسک عفونت ایمپلنت دانشمندان نوعی جدید از پوشش ایمپلنت را ابداع کرده اند. این پوشش که DentaPlas نامیده می شود از رشد باکتری جلوگیری می کند، در نتیجه به ایمپلنت این امکان را میدهد که بدرستی نگاه داشته شود و سریعتر با استخوان فک اتصال ثابت و پایداری برقرار نماید.

این پوشش از سه لایه تشکیل شده است، که دو لایه پلیمر پلاسما بوده و لایه ی مرکزی را که از نقره است می پوشانند.  این کار به این دلیل مفید است که از تماس مستقیم بین بافت و ذرات نقره که می توانند سمی باشند جلوگیری می شود، محققین می توانند میزان غلظت نقره را متناسب با لایه ها تنظیم نمایند. این کار به یونهای نقره این امکان را میدهد تا بعد از گذشت مدت زمانی  به دورترین نقاط پلیمر پلاسما نفوذ کنند تا ایمپلنت بطور مناسب یکپارچه شود. زمانیکه نقره ی ذخیره شده خارج شد، یون نقره ی بیشتری رها نمی شود و بنابراین از اثرات بلند مدت مواد سمی جلوگیری می شود.

محققین این پوشش جدید ایمپلنت را در اینده ای نزدیک به بازار ارائه خواهند داد.

ارسال دیدگاه جدید

سوال از دندانپزشک
پاسخ سوالات شما

سوال از دندانپزشکپاسخ سوالات شما

پنل دندانپزشکان
ارزیابی خطر

پنل دندانپزشکانارزیابی خطر

آخرین سوالات