ممنوعیت سیگار کشیدن در ماشین، گام مهمی برای سلامت دهان و دندان کودکان است

1394/08/11 470 بازدید چاپ

از اکتبر 2015 در کشور انگلستان سیگار کشیدن در وسایل نقلیه ای که افراد زیر 18 سال در آن حضور دارند غیر قانونی شد. چرا که بر اساس پژوهشهای صورت گرفته در انگلستان سیگار کشیدن داخل ماشین روی سلامت دهان و دندان کودکان تاثیرات مخربی دارد.  

موسسه سلامت بریتانیا قبلا منتشر کرده بود که سیگار کشیدن والدین ریسک پوسیدگی دندان در کودکان را افزایش داده و مشکلاتی را برای سلامت دهان و دندان کودک ایجاد می نماید.

دکتر کارتر، رئیس موسسه سلامت بریتانیا تاثیر سیگار کشیدن را روی کودکان اینچنین شرح داده است: « اگر فردی در یک فضای محصور از جمله ماشین سیگار بکشد، کودکان را در معرض غلظت بالای مواد مضر شیمیایی قرار میدهد»

محققین نشان داده اند که کشیدن یک عدد سیگار در ماشینی با پنجره های بسته 11 مرتبه پر ریسک تر از سیگار کشیدن در فضای باز است. این کار برای تمامی افرادی که داخل ماشین نشسته اند خطرناک است، بویژه برای کودکانی که هنوز دندانهایشان در حال رشد هستند.

تمام افراد از مخاطرات سیگار کشیدن و تاثیرات آن روی سلامتی مطلع هستند، اما اغلب تاثیرات آن روی دهان، لثه و دندان را نادیده می گیرند. کسیکه در مجاورت افراد سیگاری قرار دارد نیز در معرض بیماری لثه، از دست دادن دندان و سرطان دهان می باشد.

سیگار کشیدن یکی از علل اصلی سرطان دهان می باشد که سالانه در حدوده 7000 نفر را در انگلستان به کام مرگ می فرستد.

بر اساس آخرین نظر سنجی انجام شده در بریتانیا سه چهارم (77%) بزرگسالان غیر سیگاری با ممنوعیت سیگار کشیدن در اتومبیل موافقند و حتی دو سوم (63%) سیگاریها نیز با این قانون موافقند.

ارسال دیدگاه جدید

سوال از دندانپزشک
پاسخ سوالات شما

سوال از دندانپزشکپاسخ سوالات شما

پنل دندانپزشکان
ارزیابی خطر

پنل دندانپزشکانارزیابی خطر

آخرین سوالات