‏با غلبه بر استرس دندانهای خود را حفظ نمایید

1394/08/04 579 بازدید چاپ

آیا تا کنون احساس کرده اید که محیط پیرامونتان خارج از کنترل شماست؟ شما تنها فردی نیستید که چنین حسی دارید. اگر چنین چیزی اغلب برای شما رخ می دهد، این شرایط پر استرسی است که که می تواند روی ذهن و انرژی شما تاثیر منفی گذارد. در واقع استرس می تواند سلامتی شما را به خطر اندازد. اگر شما استرس دارید، احتمال دندانه دندانه شدن دندانهای شما در حین خواب وجود دارد. اخیرا یک مطالعه جدید قطعه جدیدی از پازل دندانه دندانه شدن دندانها را کشف کرده است.

در این مقاله  روشهایی برای غلبه بر استرس ارائه شده است که می تواند برای دندان و فک شما سلامت تر باشد. افرادی که استرس دارند با تلاش برای نادیده گرفتن مشکلاتشان یا درون گرایی بیشتر در معرض ریسک کنگره ای شدن دندانها هستند که اصطلاحا دندان قروچه نیز نامیده می شود. این پژوهش نشان داده است که دندان قروچه ی شدید معمولا در مواردی رخ میدهد که از متدهایی از جمله نادیده گرفتن دلایل استرس رخ میدهد.

اگر شما استرس را تجربه می کنید، پیشنهادات زیر را بخوانید و ببینید که برای بهبود روحی و احساسی خود چه کارهایی می توانید انجام دهید:

  • داشتن خواب خوب و کامل در شب: استراحت کامل جهت استراحت ذهن از هیجانات و ثبات ذهن
  • ورزش: ورزش به سادگی می تواند ذهن را رها کرده و اندورفین را افزایش دهد
  • خوردن رژیم غذایی سالم و متنوع: اطمینان یابید که رژیم غذایی شما شامل میوه، سبزیجات و انواع حبوبات است
  • خندیدن: احتمالا این جمله را شنیده اید که خنده بهترین دارو است. این امر زمانیکه شما با استرس سر و کار دارید کاملا صدق می کند. اطمینان یابید که در هر شرایطی با دوستان و خانواده خود وقت گذرانده و خوش می گذرانید.
  • اجازه ی بروز دهید: پنهان کردن استرس آن را از بین نمی برد، اگر غرق در آینده و انتظار هستید ، یک متخصص روانشناس می تواند به شما کمک نماید

اجازه ندهید استرس بر شما غلبه کند. ذهن خود را رها کنید تا دندانهایتان از شما تشکر کنند!

ارسال دیدگاه جدید

سوال از دندانپزشک
پاسخ سوالات شما

سوال از دندانپزشکپاسخ سوالات شما

پنل دندانپزشکان
ارزیابی خطر

پنل دندانپزشکانارزیابی خطر

آخرین سوالات