‏‏4 روش چای سبز برای محافظت از سلامت لبخند شما

1394/07/25 715 بازدید چاپ

صدها میلیون نفر در دنیا چای می نوشند. چای دومین نوشیدنی محبوب مردم بعد از آب است. چینی های باستان و مردم هند برای سالیان متمادی چای سبز مصرف می کردند، و این کار برای مصارف پزشکی، بهبود سلامت قلب، بهبود گوارش و بهبود سلامت روانی انجام شده است. اغلب امریکایی ها چای سیاه مصرف می کنند، که حاوی مقدار کمتری آنتی اکسیدان است و کافئین بیشتری نسبت به چای سبز دارد. برگهای تکه تکه نشده چای سبز دارای مقدار زیادی انتی اکسیدانهای قوی پلی فنول و catechin  هستند، که برای درمان کلسترول بالا، سرطان، دیابت، بیماری کبدی و ... کاربرد دارد.

دهان شما و چای سبز

تحقیقات ثابت کرده است که چای سبز می تواند بدن و دهان را التیام بخشد. مطالعات نشان داده است که مصرف روزانه 1 تا 6 فنجان چای سبز می تواند به طرق زیر روی سلامت دهان و دندان شما تاثیر گذارد:

  1. کاهش تورم لثه ای: یک تحقیق در سال 2009 در امریکا ثابت کرد بیمارانی که حداقل در هر روز یک فنجان چای سبز می نوشند در مقایسه با افرادی که چای سبز نمی نوشند، سلامت لثه ی فوق العاده بهتری دارند.
  2. کشتن سلول های سرطانی دهان: شواهد نشان می دهد که فولی فنول یک آنتی اکسیدان قوی است که در چای سبز یافت می شود، و رادیکالهای آزاد عامل سرطان را از بین برده و می تواند سلولهای سرطان دهان موجود در بدن را از بین ببرد.
  3. ممانعت از شکل گیری پلاک دندانی: یک مطالعه دیگر نشان می دهد نوشیدن چای سبز یا آب کشیدن دهان با آن می تواند شکل گیری پلاک را کاهش داده و رخ دادن پوسیدگی های دندانی را کم کند.
  4. دفع باکتری عامل ایجاد بوی دهان: یک مطالعه نشان داد که اجزا موجود در چای سبز می تواند از رشد باکتریهای دهانی جلوگیری کرده و از تولید سولفید هیدروژن (که عامل ایجاد بوی بد دهان است) جلوگیری نماید.

چرا قهوه را ترک نکنید و به سمت مصرف چای سبز نروید؟ دهان و دندان شما بابت این کار از شما تشکر خواهند کرد.

ارسال دیدگاه جدید

سوال از دندانپزشک
پاسخ سوالات شما

سوال از دندانپزشکپاسخ سوالات شما

پنل دندانپزشکان
ارزیابی خطر

پنل دندانپزشکانارزیابی خطر

آخرین سوالات