مطالعه جدیدی اضطراب و افسردگی را به از دست دادن دندان مرتبط میداند.

1394/04/15 875 بازدید چاپ
مطالعه جدیدی ارتباط پتانسیلی را بین افسردگی و اضطراب و از دست دادن دندان آشکار کرده است.
محققانی از دانشگاه ویرجینیا دریافتند طبق گزارش بدست آمده از افرادی که تجربه از دست دادن دندان را داشته اند، در آنها افسردگی واضطراب بیش از دیگران دیده است. این مطالعه نشان می دهد در بین افرادی که ازاضطراب، افسردگی، یا ترکیبی از هردووضعیت رنج می برند، شیوع از دست دادن دندان متفاوت از یکدیگرو همچنین متفاوت از دیگر افراد است. این یافته ها اظهاردارند که ممکن است تشویش و افسردگی تعداد دندان هایی را که ازدست می دهیم افزایش دهند، اما احتمالا از دست دادن دندان، تشویش و اضطراب را در بر خواهد داشت.
علیت نامشخص
اگرچه محققان هیچ ارتباط مستقیم پزشکی بین این سه عارضه را یافت نکردند اما ممکن است افراد مضطرب در درمان دندان دچار تشویش شده وازانها را درمان بازدارد. به همین نحو، به دلیل نادیده گرفتن درمان، مشکلات سلامت دندان شدیدتر شده ودر نهایت منجر به از دست دادن دندان می شود. به دلیل که ممکن است عدم توجه به بهداشت دهان و دندان به مشکلات جدی تر منجر شود  در نهایت دندان خود را از دست خواهید داد. به همین نحو افراد مبتلا به افسردگی در درمان خود کوتاهی کرده و در زمان لازم درمانشان را پیگیری نکنند. 
فاکتورهای اجتماعی ممکن است ارتباط بین این سه عارضه را روشن سازد شکل ظاهر با احساسات عزت نفس و خود ارزش گذاری در ارتباط است. سپس بیمارانی که دندانشان را ازدست داده اند اعتماد به نفس آنها تحت تاثیر قرارمی گیرد ودچاراحساسهای جامعه گریزی و افسردگی می شوند.
 
کیفیت مراقبت
این یافته ها توسعه قسمت اصلی تحقیق را در بر می گیرند که رابطه بین سلامت دندان و شرایط دیگری که به نظر می رسد با این موضوع نامربوط باشند را آشکار می کند. در سال 2013 گروهی محقق  کره ای دریافتند افرادی که هنگام خوابیدن دچارانسداد تنفس ویا بروز درد می شوند؛ اغلب از علائم بیماری ضریع دندانی و آماس لثه و دندان رنج می برند.
یافته ها اظهار می دارند که خفگی هنگام خواب با سلامتی لثه مرتبط است. از آنجایی که محققان ارتباط هایی بین مراقبت دهان ودیگر موضوعات سلامتی را کشف کرده اند رشته دندانپزشکی ممکن است به سلامت دندانی به شکل جامع تری، به درمان ریشه ای ناراحتی بیشتر ازعلائم دهان بپردازد. همانطور که ارتباط بین سلامت دهان و سلامت کلی بدن را بهتر متوجه شدید، اهمیت کیفیت و جامع درمان مواردی که به دندان وابسته اند با هم بیشتر ارتباط پیدا خواهند کرد.
 

ارسال دیدگاه جدید

سوال از دندانپزشک
پاسخ سوالات شما

سوال از دندانپزشکپاسخ سوالات شما

پنل دندانپزشکان
ارزیابی خطر

پنل دندانپزشکانارزیابی خطر

آخرین سوالات