پیر شدن به معنای از دست دادن دندان نیست

1394/04/15 1073 بازدید چاپ
شما می توانید با عادات غذایی سالم دندان هایتان را در طول زندگی حفظ کنید. بعد از بازنشستگی پرداخت هزینه های درمان نباید همراه با اضطراب باشد. راجع به انتخاب هایتان بیشتر بدانید. من می دانم که کلسیم جزء مهمی از رژیم غذایی همه ی افراد است. اما بهترین راه برای اطمینان دریافت کلسیم کافی، چیست؟ من فکر می کردم پوسیدگی متخص کودکان است پس چرا ناگهان دوباره به آن مبتلا شدم. 60 سال پیش، این گونه فرض می شد زمانی که  پیر شویم دندان های طبیعی خود را از دست می دهیم. 
ولی این مورد برای سالمندان امروز که دندان های طبیعی خود را مدت طولانی تری نسبت به گذشته نگه داشته اند، صادق نیست. دهان و دندان های سالم به شما کمک می کند زیبا به نظر بیایید. غذاهای خوشمزه و مقوی بخورید، واضح و با اعتماد به نفس صحبت کنید. سالم بودن دهان در کیفیت زندگی خوب الزامی است.
 
دهان شما دروازه ای به جسم شماست. 
حفظ عادات خوب سلامت دهان از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا باکتری های ناسالم در دهان نه تنها برای دندان ها و لثه مضر است که حتی ممکن است به عنوان وضعیت جدی پزشکی مورد ارزیابی قرار گیرد. تحقیقات نشان داده است که عفونت های دهانی احتمالا با بیماری قلبی، سکته، دیابت، ذات الریه و بیماریهای دیگر در سالمندان به طور شایعی در ارتباط است. تنها در چند مرحله ساده؛ مسواک زدن و استفاده روزانه از نخ دندان، مراجعه منظم به دندانپزشک و خوردن غذاهای مقوی برای یک عمر می توانید از دهانی سالم برخوردارباشید. 
 

ارسال دیدگاه جدید

سوال از دندانپزشک
پاسخ سوالات شما

سوال از دندانپزشکپاسخ سوالات شما

پنل دندانپزشکان
ارزیابی خطر

پنل دندانپزشکانارزیابی خطر

آخرین سوالات