فلوراید

مقاله های دسته فلوراید

فلوزیس

فلوزیس

مصرف بیش از حد فلوراید در زمانیکه دندانها در حال شکل گیری هستند می تواند منجر به fluorosis شود.این امر منجر به ایجاد لکه هایی سفید یا قهوه ای روی مینا (سطح دندان) می شود

ادامه مطلب
فلئرایده کردن آب

فلئرایده کردن آب

تاثیر فلوراید روی دندانها برای نخستین بار در سال 1930 کشف شد. دندانپزشکان متوجه این موضوع شدند که نرخ پوسیدگی در مناطقی که آب آشامیدنی بطور طبیعی دارای فلوراید است کمتر است.

ادامه مطلب
فلوراید و دندانهای شما

فلوراید و دندانهای شما

فلوراید موجود در غذاها، مکمل ها و آب از طریق معده وارد جریان خون می شود و از این طریق جذب بدن می شود. در کودکان، این فلوراید برای رشد و توسعه فک مورد استفاده قرار می گیرد.

ادامه مطلب
فلوراید تراپی

فلوراید تراپی

فلوراید بطور طبیعی عنصری است که دندانها را قوی می کند. این امر می تواند به پیشگیری از پوسیدگی دندان کمک نماید. کارشناسان می گویند بهترین روش برای پیشگیری از پوسیدگی دندان استفاده از چندین منبع فلوراید است.

ادامه مطلب
فلوراید و بزرگسالان

فلوراید و بزرگسالان

استفاده از فلوراید می تواند منافعی برای کودکان و بزرگسالان داشته باشد. مطالعات نشان داده اند که فلورایدی که مستقیما روی دندانها زده می شود برای مبارزه با پوسیدگی اهمیت دارد. تمامی افراد بصورت روزانه باید از خمیردندان حاوی فلوراید استفاده نمایند. اما برخی از بزرگسالان ریسک بالاتری از پوسیدگی نسبت به سایرین دارند.

ادامه مطلب
فلوراید و کودکان

فلوراید و کودکان

با دندانپزشک کودک خود در این زمینه صحبت نمایید. فلوراید به قویتر کردن دندانها و رشد انها کمک مینماید. مکملهای فلوراید اغلب برای کودکانی توصیه میشوند که در معرض ریسک پوسیدگی هستند و آبی که مصرف می کنند حاوی فلوراید نیست.

ادامه مطلب

سوال از دندانپزشک
پاسخ سوالات شما

سوال از دندانپزشکپاسخ سوالات شما

پنل دندانپزشکان
ارزیابی خطر

پنل دندانپزشکانارزیابی خطر

آخرین سوالات