نخ دندان: تمیز کردن بین دندانها برای سلامت دهان و دندان بسیار اهمیت دارند

1396/12/15 219 بازدید چاپ

بر اساس تحقیقات صورت گرفته در موسسه سلامت دهان و دندان: مسواک زدن به تنهایی سه پنجم سطوح دندانهای ما را تمیز می کند، بنابراین تمیز کردن بین دندانهایمان بخشی حیاتی از بهداشت مناسب دهان و دندان است که با برداشتن پلاک دندانی از نواحی که مسواک به آن دسترسی ندارد، به پیشگیری از بیماریهای لثه کمک می نماید.

در برخی از توصیه ها گفته می شود که استفاده از مسواک بین دندانی موثرتر و قوی تر از استفاده از نخ دندان می باشد.

در سالهای اخیر،  مشخص شده است که بیماریهای لثه با سلامت عمومی بدن از جمله دیابت، سکته  بیماریهای قلبی عروقی، بارداری ضعیف و حتی جنون ارتباط دارند، بنابراین مراقبت از لثه ها و بهداشت مناسب دهان و دندان از طریق یک بهداشت مناسب مهمتر از همیشه است.

تمیز کردن بین دندانها پلاک را از بین دندانها پاک می کند، جایی که مستعد ترین مکان در ایجاد پوسیدگی و شروع بیماریهای لثه می باشد. هیچ تحقیقاتی وجود ندارد که اثبات کند استفاده از نخ دندان برای دندانها مضر است، تنها شواهد اندکی در مورد محدودیت کارایی و موثر بودن آن وجود دارد.  اگر بخوبی و بدرستی از نخ دندان استفاده نمایید هیچ گونه آسیبی به شما وارد نمی شود و توصیه نمی شود آن را ترک کنید، اما ممکن است شما بخواهید از مسواک بین دندانی بعنوان یک انتخاب دیگر استفاده نمایید.

از دندانپزشک و بهداشتکار خود بپرسید که کدامیک برای دندانهای شما بهتر است، آنها می توانند بهترین روش را به شما بگویند. تمیز کردن بین دندانها بطور ویژه ای برای بیماران آسیب پذیر از جمله افراد مسن، افراد خیلی جوان و کسانیکه بیماریهای سیستم ایمنی دارند و یا مضنون به عفونتهای باکتری دهانی هستند اهمیت دارد.

ارسال دیدگاه جدید

سوال از دندانپزشک
پاسخ سوالات شما

سوال از دندانپزشکپاسخ سوالات شما

پنل دندانپزشکان
ارزیابی خطر

پنل دندانپزشکانارزیابی خطر

آخرین سوالات