بهداشت دهان و دندان نوجوانان

1849 بازدید چاپ

بهداشت دهان و دندان و نوجوان شما

نوجوانان می توانند نسبت به دندانهایشان نامهربان باشند. آنها ممکن است مشغولیت زیادی در مدرسه، شغل، ورزش و فعالیتهای اجتماعی داشته باشند و در نتیجه زمانی را برای مسواک زدن پیدا نکنند. همچنین نوجوانان ممکن است تمایل زیادی به خوردن فست فود داشته باشند. این دو عامل در کنار هم شرایط را برای پوسیدگی دندان فراهم می کنند. بنابراین خیلی عجیب نیست که بسیاری از نوجوانان پوسیدگی های وسیع دندانی دارند.

ذیلا توصیه هایی برای پیشگیری از پوسیدگی دندان در نوجوانان آمده است:

  • نوجوان خود را تشویق نمایید تا از دندانهایش محافظت کند. این بدان معناست که حداقل دوبار در روز مسواک زده و روزانه از نخ دندان استفاده نمایند.
  • نوجوانان مراقب ظاهر خود هستند. به نوجوان خود کمک نمایید درک کند که بهداشت بد دهان و دندان منجر به بوی بد دهان، از دست دادن دندان و بسیاری از مشکلات دیگر دندانی می شود.
  • یک نمونه عملی خوب برای نوجوان خود باشید. اگر شما بخوبی از دندانهایتان مراقبت نمایید، نوجوان شما اهمیت بهداشت دهان و دندان را درک خواهد کرد. قدرت عمل کردن بسیار بیشتر از تاثیر صحبتهای شماست.
  • به مقدار کافی منابع مراقبت از سلامت در دسترس داشته باشدی. مسواکهای نرم، نخ دندانهای رنگی و خمیردندانهای خوش بو را در سرویس بهداشتی خود قرار دهید. شما حتی می توانید زمانیکه نوجوانتان عجله دارد مسواک و خمیردندانش را در آشپزخانه قرار دهید.
  • غذاهای فست فود نخرید. در عوض مقدار زیادی میوه و سبزیجات را در منزل قرار دهید.

 

مطالب مرتبط


ارسال دیدگاه جدید

سوال از دندانپزشک
پاسخ سوالات شما

سوال از دندانپزشکپاسخ سوالات شما

پنل دندانپزشکان
ارزیابی خطر

پنل دندانپزشکانارزیابی خطر

آخرین سوالات